(...) wybrana informacja...

 

Umożliwianie uczniom budowania i wyrażania ich tożsamości online: trwa projekt Dynamic Identity!

O Dynamic Identity


Dynamic Identity celuje w umożliwianie uczniom, w wieku od 11 do 18 lat, zwiększenia zrozumienia i umiejętności budowania oraz wyrażania ich tożsamości online, szczególnie w związku z profilowaniem online. Ten cel zostanie osiągnięty poprzez uczestnictwo w doświadczaniu nowych umiejętności krok po kroku, które umożliwią im wypowiadanie i dzielenie się swoimi autorefleksjami na ten temat, wraz z uczeniem się w międzyczasie tych umiejętności.

Jakie są z tego korzyści dla uczniów?


Uczniowie będą mieli okazję:
- Prezentować autorefleksje na temat ich aktywności online;
- Uczyć się mechanizmów radzenia sobie z doświadczeniami online, zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi;
- Chronić swoje osobowości online;
- Usprawnić swoje umiejętności cyfrowej autoekspresji;
- Zaadoptować odpowiedzialne zachowania konsumenckie.

Co zyskają uczniowie?


Dynamic Identity zapewni specjalnie zaprojektowane ramy teoretyczne, głownie instrukcję przeprowadzenia wielosesyjnych warsztatów, które nauczyciele będą mogli przeprowadzić w swoich szkołach. Nauczyciele poprowadzą i pomogą uczniom uczestniczyć w zadaniach warsztatowych, wprowadzeniach teoretycznych oraz dyskusjach.

Zadania będą wspierane przez najnowsze technologie (Rozszerzona Rzeczywistość - Augmented Reality) oraz bardziej tradycyjne (film), które umożliwią uczestnikom konfrontacje z samym sobą, swoimi tożsamościami oraz:
- swoimi założeniami,
- swoimi zachowaniami,
- i swoimi decyzjami.

Warsztaty pilotażowe

W lutym odbyły się pierwsze piloty w Holandii - szkole UNIC w Utrechcie, z udziałem wszystkich uczniów klas pierwszych [11-14 lat].

Obecnie prowadzone są piloty w Polsce, w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku.

Kolejne piloty w Atenach.


 

 

 

Więcej o projekcie Dynamic Identity …
By uzyskać więcej informacji na ten temat, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony http://d-id.eu/pl/ lub kontaktu mailowego przez adres info@dynamicidentity.eu