PRESS RELEASES No. 1/ KOMUNIKAT PRASOWY NR 1

Umożliwianie nauczycielom zrozumienia zagadnienia Tożsamości Online: wystartował projekt IDentifEYE!

 O projekcie IDentifEYE 

Projekt IDentifEYE  jest innowacyjnym podejściem do zagadnienia tożsamości online, umożliwiającym nauczycielom  dotarcie do dzieci oraz nauczenie ich o zagrożeniach istniejących w Internecie oraz tożsamościach online. Internet jest wspaniałym narzędziem umożliwiającym młodym ludziom dostęp do dodatkowych możliwości uczenia się, rozrywki, czy też życia towarzyskiego. Aczkolwiek,  w dzisiejszych czasach dzieci są zagrożone w Internecie, ponieważ nie rozumieją w pełni ważności danych. Uczniowie albo będą udostępniać prywatne dane wirtualnym nieznajomym, albo będą wierzyć iż inni naprawdę są tym, za kogo się podają w świecie online.  Oba podejścia powodują iż dzieci są narażone na działania osób trzecich, z potencjalnie wrogimi zamiarami. Dlatego też, najlepszą strategią ochrony dzieci jest wyszkolenie nauczycieli, którzy już posiadają zaufanie dzieci, tak by mogli im pomóc poprowadzić je bezpiecznie przez ich działania online.

Jakie są korzyści dla nauczycieli?

Nauczyciele:

- Otrzymają kluczowe szkolenie, rozwiną niezbędne umiejętności oraz poznają istotną wiedzę na temat tożsamości online oraz bezpieczeństwa w Internecie.

- Będą mieli dostęp do nowego modułowego curriculum, zarówno w tradycyjnej formie (druk), jak i formie online wraz z materiałami dydaktycznymi i multimedialnymi instrukcjami.

- Będą częścią międzynarodowej sieci, ukierunkowanej w tych tematach.

- Będą w stanie samodzielnie wdrożyć nowe podejścia dydaktyczne.

Jak zyskają nauczyciele?

Nauczyciele docelowo otrzymają innowacyjne curriculum, które będzie wykorzystywać najnowocześniejsze technologie (gra w technologii Rozszerzonej Rzeczywistości – Augmented Reality) oraz zatwierdzone pedagogiczne podejścia.

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę odwiedzić stronę www.id-eye.eu